Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanada vizesi için hangi evraklar gerekli?

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kanada vizesi için hangi evraklar gerekli?

  Kanada'ya turistik gezi için gitmek istiyorum hangi evraklar gerekli bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

 • #2
  Tüm vize başvurularında toplanması gereken bazı sabit evraklar mevcuttur. İster çalışan, ister işveren, ister emekli olun, öncelikle aşağıdaki belgeleri hazırlamalısınız.
  1. Kanada vizesi başvuru formu: Elektronik olarak doldurulmuş, tarih ve imzaları atılmış başvuru formu. Vize formunun doğrulanmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir.
  2. Kanada vizesi aile bilgi formu: Aile üyelerinin isim-soyisim, doğum tarihi, adres, meslek ve medeni hal gibi bilgilerinin girilmesi gereken form.
  3. Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vize basılabilmesi için 2 adet boş vize sayfasının bulunması talep edilir.
  4. Eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi: Geçmişten günümüze kadar kullandığınız tüm pasaportların işlem görmüş sayfalarının fotokopisi. İşlem görmüş sayfaları açıklamak gerekirse, daha önce alınan bir vize ya da giriş çıkış damgasının bulunduğu bir sayfayı örnek verebiliriz.
  5. Kimlik fotokopisi: Ön ve arka yüzü eklenmelidir.
  6. 1 adet fotoğraf: 35×45 mm beyaz zeminli ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren fotoğraf.
  7. Seyahat edeceğiniz araçla ilgili rezervasyon: Uçak rezervasyonu eklenmelidir. Eğer Amerika’dan araç ile Kanada’ya seyahat edecekseniz bu araç ile ilgili belgeleri de eklemelisiniz.
  8. Konaklama bilgisi: Kanada’da konaklayacağınız yerin adres ve iletişim bilgileri (otel rezervasyonu gibi).

  Yorum yap

  Hazırlanıyor...
  X